Отборът на Левски записа втора победа над словашкия Ружомберок и общо трета

...

Левски пак наказа Ружомберок и продължи европохода си

Отборът на Левски  записа втора победа над словашкия Ружомберок и общо трета под управлението на Петър Хубчев. " Сините " не престават да впечатляват под управлението на някогашния народен селекционер, като през днешния ден надиграха с 2:0 Ружомберок и след победа с 2:0 в първата среща, столичани не престават към втория прелиминарен кръг на Лига Европа.
Към момента отборът има три победи от три публични мача отпред с Хубчев, откакто в първия кръг на efbet Лига се постановиха с 4:1 като посетител над Дунав Русе.
Първото попадение през днешния ден вкара Давиде Мариани през първата част, само че 26-кратните първенци на България могат да съжаляват, че не вкараха още голове във вратата на словаците, откакто през второто полувреме изпуснаха няколко 100%-ви положения пред противниковата врата. Все отново те стигнаха и до втори гол в добавеното време, който бе дело на новото попълнение Дени Алар. Играчът на Рапид Виена, който е чартърен на Герена, се разписа с хубав удар от воле.
След 10` спокоен футбол на " Георги Аспарухов ", Ружомберок бе първият отбор, който стигна до заплаха. Централният нападател Ян Герец си освободи място за пукотевица, само че ъгълът се стесни и Милан Миятович умерено улови.
Веднага по-късно дейностите се придвижиха пред вратата на словаците, където Давиде Мариани изведе чудесно Станислав Иванов в наказателното поле. Атакуващият състезател опита да върне към дребното наказателно поле към Станислав Костов, само че топката бе изчистена. Последваха два корнера за " сините ", само че без заплаха за Крайчирик.
Всичко най-интересно към мача, прочетете в Sportlive.bg.
Източник: actualno.com